Jazda na rowerze to czynność, która charakteryzuje się bardzo małą zmiennością pozycji ciała przez długi czas. Można przyjąć że podczas jazdy pracują tylko kończyny dolne w mocno ograniczonym zakresie. Praca ta jest stosunkowo monotonna ponieważ każdy ruch wygląda tak samo. Reszta ciała spoczywa na siodełku ręce na kierownicy w stałej niezmiennej pozycji. Stopy są umocowane w pedałach w konkretnej pozycji i nie ma możliwości nimi manipulować.

Zgodzisz się ze mną – że jeżeli tak wymuszona pozycja przez rower nie będzie odpowiednio dobrana to siłą rzeczy po czasie będzie powodowała dyskomfort i/lub kontuzje.

Drugim aspektem jest dobór pozycji pod kątem poprawy osiągnięć sportowych. Poprawa gibkości ciała poprzez nowoczesne metody fizjoterapii oraz optymalizacja pozycji ciała pod kątem aerodynamiki. Zwróć uwagę, że osiągnięcia stoją na drugim miejscu. Nadrzędne zawsze jest zdrowie i pełna sprawność kolarza.

W praktyce bike fitting w TrenujRower to:

  • dokładny wywiad na temat celów sportowych, charakteru jazdy oraz zdrowia zawodnika
  • badania fizjoterapeutycznego (zakres ruchomości, nawyki ruchowe, stabilność)
  • instruktarz ćwiczeń korygujących
  • ustawienia roweru pod zawodnika
  • korekta ustawień podczas jazdy na trenażerze

Cały proces trwa około 3 h. Po bike fittingu otrzymujesz dokument z zalecanymi ustawieniami i wymiarami roweru, tak żebyś mógł ustaloną pozycje skopiować na inny rower.

Bike Fitting w TrenujRower wykonuje magister Fizjoterapii! Jest to jedyna grupa zawodowa która posiada umiejętności do efektywnej pracy z ciałem i jest przygotowana pod kątem wiedzy z zakresu anatomii i biomechaniki człowieka.

Obecnie nasz bike fitter jest Mistrzem Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie szosowym, co potwierdza jego kompetencje w praktyce.