Trening w kolarstwie możemy podzielić na kilka okresów. Periodyzacja czyli skupienie się na odpowiednich jednostkach w poszczególnych okresach jest bardzo ważnym elementem przygotowań.

Dlatego w nadchodzącym sezonie skupiamy się na celach w poszczególnych okresach treningowych.

Nasze zgrupowanie bazowe to możliwość efektywnego treningu wytrzymałości, w cieple, popijając espresso w hiszpańskim słońcu.

Dzięki urozmaiconym trasom, dobrej logistyce wybraliśmy ponownie na miejsce naszego zgrupowania Calpe, czyli miasteczko w sercu “białego wybrzeża”(Costa Blanca). Klimat Śródziemnomorski oraz lokalna kuchnia umożliwia również dobrą regenerację organizmu pomiędzy jednostkami treningowymi.

Jak trenujemy?

Podstawą naszych przygotowań są treningi kolarskie, na których skupiamy się na długiej jeździe ze średnią intensywnością. W zależności od dnia trening zajmuje od 1h do 3h. Treningi odbywają się pod kontrolą trenerów kolarstwa z podziałem na grupy w zależności od zaawansowania.

Uzupełnieniem treningów kolarskich są codzienne rozruchy, które pozwolą poprawić zakresy ruchów w stawach zwiększą ogólną gibkość ciała oraz pozwolą utrzymać siłę mięśniową na dobrym poziomie pomimo wielogodzinnych treningów wytrzymałościowych na rowerze.

Jak się regenerujemy?

Naturalne metody są najzdrowsze. Odpowiedni klimat to naszym zdaniem najlepsze narzędzie do skutecznej regeneracji. Promienie słońca, kąpiel w morzu dają idealne odprężenie dla zmęczonych nóg. Lokalna kuchnia bogata w świeże owoce morza, warzywa, świeże pomarańcze oraz oliwa smakują tutaj zupełnie inaczej.

Terminy:

Warszawa Modlin – Alicante

22.02 – 08.03

01.03 – 08.03

Kraków Balice – Alicante

16.02 – 02.03

16.02 – 23.02

Co zapewniamy:

  • zakwaterowanie w mieszkaniach 4 osobowych. Wyposażona kuchnia, dwie łazienki, duży taras, lokalizacja przy piaszczystej plaży. W pobliżu sklep
  • Treningi kolarskie w grupie
  • Transfer lotniskowy Alicante – Calpe – Alicante
  • Rozruch na plaży przy wschodzącym Słońcu
  • niezapomniane przeżycia

Usługi dodatkowo płatne:

  • wypożyczenie roweru szosowego 12-15 euro/doba
  • konsultacje treningowe
  • ubezpieczenie

Koszt:

1500 zł/ osoba 2 tygodnie

1000 zł/osoba 1 tydzień

2400 zł/2 osoby 2 tygodnie

1600 zł/2 osoby 1 tydzień

Cena nie zawiera biletu lotniczego oraz wyżywienia.

Zapisy:

ZioloXC@gmail.com